Gdzie najlepiej kupować podręczniki szkolne?

Jak wiadomo praktycznie zawsze pod koniec wakacji dzieci próbują wykorzystać ostatnie wolne dni, z kolei rodzice przymierzają się do zaopatrzenia swoich pociech w wyprawkę szkolną. Podręczniki szkolne są zdecydowanie najkosztowniejszym elementem jeżeli chodzi o szkolną wyprawkę. Rodzice szukają również najrozmaitszych sposobów na zaoszczędzenie na książkach.

Zakup książek od starszych roczników

Jednym ze sposobów na zaoszczędzenie na książkach jest zakup od starszych roczników, które już nie będą korzystały z danych egzemplarzy podręczników. Jest to oczywiście możliwe tylko wtedy jeżeli dana szkoła, a także ministerstwo nie wprowadzą zupełnie nowych książek książek z poszczególnych przedmiotów na dany rok szkolny. Należy zdawać sobie sprawę, że w ten sposób można oszczędzić nawet 50% na każdej książce.

Wyprzedaż podręczników

Z roku na rok coraz większa liczba szkół organizuje wyprzedaż podręczników. Część uczniów będzie zatem miała możliwość sprzedać książki, z których nie będzie już korzystać. Z kolei inne osoby będą mogły zaopatrzyć się w książki po niższych cenach. Jest to świetne rozwiązanie, które uczy już od najmłodszych lat sztuki negocjacji.

Aukcje internetowe

Kolejnym rozwiązaniem na zakup książek po niższych cenach są aukcje internetowe. Uczniowie, którzy nie będą już korzystać z poszczególnych książek podejmują decyzję o wystawieniu ich na portalu aukcyjnym. Bardzo często licytacja zaczyna się już od złotówki.

Zakup książek znacznie wcześniej

Bardzo często księgarnie, a także wydawcy dają specjalne promocje w określonym przedziale czasowym. Rodzice, którzy zdecydują się zatem wyposażyć swoje dzieci znacznie wcześniej, będą mogli zaoszczędzić nawet 15% na jednej książce.

Zakupy grupowe podręczników szkolnych

Świetnym rozwiązaniem jest także dokonywanie grupowych zakupów na określone podręczniki. Należy zdawać sobie sprawę, że przy większych zamówieniach można liczyć na rabaty czy promocje. Bardzo często przewodniczący klas na początku roku szkolnego informują o planowanym zakupie większej liczby książek. Rekomendowane jest skorzystanie z takiej możliwości.

Szukanie ofert na grupach na portalach społecznościowych

Warto wiedzieć, że obecnie można bez żadnego problemu zaopatrzyć się w podręczniki szkolne na różnego rodzaju grupach na portalach społecznościowych. Znajdują się w nich zarówno osoby, które chcą sprzedać książki, oraz zainteresowani ich zakupem. Bardzo często można znaleźć także grupę z danego miasta. Dzięki temu odbiór książek będzie jeszcze prostszy.

Miłość zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com